Svetainės struktūra www.vgtu.lt Mano VGTU Medeinė
Architektūros fakultetas Apie fakultetą Naujausia informacija Architektūrinio piešinio konkurso – parodos atidarymas
Architektūros fakultetas
Turite klausimų?
susisiekite jums patogiu būdu
Telefonas (8 5) 274 5212
El. paštas archdek@vgtu.lt

Architektūrinio piešinio konkurso – parodos atidarymas

2017-03-31
Architektūrinio piešinio konkurso – parodos atidarymas
VGTU Architektūros fakulteto Dailės katedra trečius metus iš eilės rengia Lietuvos aukštųjų architektūros mokyklų studentų kūrybinių piešinių konkursą – parodą.
Konkursui pateiktų piešinių parodos atidarymas įvyks 2017 04 06 (ketvirtadienį) 18.00 Lietuvos architektų sąjungos rūmuose Kalvarijų 1, Vilniuje.
Paroda darbo dienomis veiks nuo 2016 04 07 iki 2016 04 15.
 
2017 m. architektūrinio piešinio konkurso tema „Sukrėsta architektūra“ kelia klausimą, kaip apmąstyti ir vizualizuoti dramatiškai kintančias architektūros gyvavimo ekologines, socialines, kultūrines, politines, ekonomines aplinkybes.
Šią temą aktualizuoja mūsų egzistencijos šiandieniniame pasaulyje takumas, nesaugumas, netikrumas. Žmogaus negrįžtamai veikia gamtą. Masinė migracija vyksta ne tik dėl karinių konfliktų ir socialinės atskirties židinių, bet ir dėl komunikacinių tinklų išlaisvintos vaizduotės, įkvėpiančios žmones visame pasaulyje kurti nuo vietos ir tapatumo patirčių išlaisvintas gyvenimo projekcijas. Pasaulį užvaldo korporacijos, galingesnės už nacionalines valstybes, o globalioje ekonomikoje dominuojančiais tampa nematerialūs produktai ir paslaugos. Žmonių sukuriamos informacijos gausėjimo greitis palieka vis mažiau erdvės ir laiko jos apmąstymui, o kiekiai kelia vis daugiau galvosūkių, kaip ją išsaugoti.
Ar šių virsmų akivaizdoje įmanoma utopinė, mikrotopinė, ar tik distopinė architektūros perspektyva. Gal būt piešimas, sujungiantis žmogaus rankos, širdies ir proto judesį į gyvą liniją, gali tapti Ariadnės siūlu, ne tik diagramuojančiu sukrėtimus, bet ir vedančiu architektūrą „empatinio posūkio“ link.
 
Šių metų konkursui darbus pateikė 24 architektūros studentai ir absolventai.
Trims įdomiausių piešinių autoriams Architektūros fakultetas įsteigė prizus – 50, 40 ir 30 eurų vertės knygyno „Humanitas“ dovanų čekius. Tris paskatinamuosius apdovanojimus įsteigė konkurso rėmėjas žurnalas „Archiforma“.
Konkursinius piešinius vertins architektai Justinas Dudėnas, Ona Lozuraitytė, Rolandas Palekas  ir dailininkai Audrius Novickas, Lilija Puipienė.
Šio konkurso iniciatorius ir kuratorius Dailės katedros vedėjas doc. dr. Audrius Novickas.
  • Puslapio administratoriai:
  • Eglė Navickienė
  • Liutauras Nekrošius
  • Audrius Novickas
  • Edita Riaubienė
  • Dalia Traškinaitė
  • Skirmantė Mozūriūnaitė
  • Justė Kareivaitė