Svetainės struktūra www.vgtu.lt Mano VGTU Medeinė
Architektūros fakultetas Apie fakultetą Naujausia informacija Architektūrinio piešinio parodos – konkurso „Sukrėsta architektūra“ laureatai!
Architektūros fakultetas
Turite klausimų?
susisiekite jums patogiu būdu
Telefonas (8 5) 274 5212
El. paštas archdek@vgtu.lt

Architektūrinio piešinio parodos – konkurso „Sukrėsta architektūra“ laureatai!

2017-04-07
Architektūrinio piešinio parodos – konkurso „Sukrėsta architektūra“ laureatai!
 
   Lietuvos architektų sąjungoje jau trečius metus iš eilės vykstanti Lietuvos aukštųjų architektūros mokyklų studentų kūrybinių piešinių paroda – konkursas balandžio 6 d. atidarė šiųmetinę 24-ių darbų parodą „Sukrėsta architektūra“ ir paskelbė prizininkus. Konkurso tema kėlė klausimą, kaip apmąstyti ir vizualizuoti dramatiškai kintančias architektūros gyvavimo ekologines, socialines, kultūrines, politines ir ekonomines aplinkybes. Per visą konkurso gyvavimo istoriją ši tema, kaip nei kuri kita prieš tai buvusi, nesulaukė tokio plataus studentų požiūrio kampo, nestokojo ne tik estetinio, bet ir intelektualinio krūvio jų darbuose. Dėl tokio stipraus bei įvairiapusiško kūrybiniuose darbuose esančio potencialo komisijai (architektams: J. Dūdėnui, O. Lozuraitytei, R. Palekui, dailininkams L. Puipienei bei konkurso iniciatoriui, kuratoriui ir VGTU Dailės katedros vedėjui A. Novickui) buvo nepaprastai sunku išskirti darbų autorius, kuriems būtų verta skirti pagrindines ir paskatinamąsias premijas.  
 
   Pirmąją vietą laimėjo ir pačiu konceptualiausiu buvo išrinktas VGTU Architektūros fakulteto trečio kurso studentės Gabrielės Černiavskajos darbas, inspiruotas „sukrėtimu“, atrastu ant Bokšto g. 12 A pastato sienos. Antrosios vietos premiją laimėjo antro kurso studentas Povilas Jankūnas, trečiąją – dalinosi pirmo kurso studenčių Magdalenos Beliavskajos ir Jundos Augustės Andriuškevičiūtės darbai. Visi premijuoti autoriai apdovanoti VGTU Architektūros fakulteto įsteigtomis piniginėmis premijomis – „Humanito“ knygyno dovanų čekiais. Paskatinamosiomis premijomis ir žurnalo „Archiforma“ prenumeratomis apdovanoti Artūras Čertovas, Reda Petravičiūtė ir Dominykas Žvirblis. Parodos iniciatorius A. Novickas po parodos atidarymo džiaugėsi, kad studentai, dalyvaudami šioje laisvo formato veikloje, leido sau nepriklausomai nuo nieko kito, o tik nuo pačių savęs, kurti ant popieriaus lapo ir išsakyti: tai ką nori ir taip kaip tik norisi. 
 
Parengė Dalia Traškinaitė 

Parodos pristatymo ir laureatų paskelbimo akimirkos:
 
 
 
 
 
 
 
 
 Nuotraukų autorius: Kipras Dubauskas 
  • Puslapio administratoriai:
  • Eglė Navickienė
  • Liutauras Nekrošius
  • Audrius Novickas
  • Edita Riaubienė
  • Dalia Traškinaitė
  • Skirmantė Mozūriūnaitė
  • Justė Kareivaitė