Svetainės struktūra www.vgtu.lt Mano VGTU Medeinė
Architektūros fakultetas Apie fakultetą Naujausia informacija Architektūros studijų kryptyje – VGTU tarp 150 geriausių pasaulio universitetų
Architektūros fakultetas
Turite klausimų?
susisiekite jums patogiu būdu
Telefonas (8 5) 274 5212
El. paštas archdek@vgtu.lt

Architektūros studijų kryptyje – VGTU tarp 150 geriausių pasaulio universitetų

2018-03-02
Architektūros studijų kryptyje – VGTU tarp 150 geriausių pasaulio universitetų
Paaiškėjo tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings by Subject 2018“ rezultatai. Reitingas vertina aukštąsias mokyklas pagal skirtingas mokslo ir studijų kryptis. Šiemet buvo reitinguoti tik trys Lietuvos universitetai. Jie įvertinti net 4-iose srityse ir 7-iose kryptyse.

Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) reitinguotas net 4 kryptyse ir 2 srityse. VGTU yra vienintelis Baltijos šalių universitetas pasiekęs tokį aukštą reitingą statybos inžinerijos moksluose. 101–150 vietoje tarp visų universitetų VGTU yra ir architektūros (Architecture/Built Environment) kryptyje. Inžinerijos ir technologijų  srityje (Egineering and Technology) VGTU užima 329 poziciją. Šis universitetas taip pat reitinguotas verslo ir vadybos studijų (Business & Management Studies) kryptyje, čia užima 201–250 vietą. Didžiausias, net per 100 pozicijų, šuolis šiemet pasiektas ekonomikos ir ekonometrijos (Economics and Econometrics) kryptyje – VGTU čia užima 201–250 vietą (2017 m. – 301–350 vietą) tarp pasaulio universitetų. Tuo tarpu bendrai Socialinių mokslų ir vadybos  srityje (Social Sciences and Management) VGTU iš 340 pozicijos pakilo į 315. Šie pasiekimai – aukščiausi ne tik Lietuvoje bet ir Baltijos šalyse.

„Statybos inžinerija ir architektūra – sritys, kuriose VGTU jau yra įtvirtinęs ilgalaikes stiprias pozicijas ne tik šalies, bet ir Baltijos regiono mastu. Tačiau ir antrus metus sparčiai augantys socialinių mokslų rezultatai rodo kryptingą universiteto tikslų siekimą. VGTU socialiniai mokslai yra išskirtiniai – jie taip pat remiasi technologijomis, o tai šiandien, kai kalbame, pavyzdžiui, FinTech, LegalTech, yra itin vertinama, pripažįstama bei atsispindi tarptautinių reitingų rezultatuose. Siekiame ne tik išlaikyti vieno iš regiono lyderių vardą, bet kartu ir kopiame į aukštesnes pozicijas“, – rezultatus komentavo VGTU rektorius prof. dr. Alfonsas Daniūnas.

Šiais metais reitinge „QS World University Rankings by Subject 2018“ buvo vertinamos 48 studijų kryptys 5 srityse. Iš viso įvertinta daugiau nei 4500 universitetų, tačiau reitinguota buvo tik 1130 (2017 m. – 1,117) aukštojo mokslo institucijų. „QS World University Rankings by Subject“ reitingas atliko nepriklausomą vertinimą, naudojant išorinius šaltinius, pagal tokius rodiklius: reputaciją tarp akademinio personalo, reputaciją tarp darbdavių bei pagal publikacijų citavimo ir H indeksą.

Išsamiau: https://www.topuniversities.com/universities/vilnius-gediminas-technical-university#sub
  • Puslapio administratoriai:
  • Eglė Navickienė
  • Liutauras Nekrošius
  • Audrius Novickas
  • Edita Riaubienė
  • Dalia Traškinaitė
  • Skirmantė Mozūriūnaitė
  • Justė Kareivaitė