Svetainės struktūra www.vgtu.lt Mano VGTU Medeinė
Architektūros fakultetas
Turite klausimų?
susisiekite jums patogiu būdu
Telefonas (8 5) 274 5212
El. paštas archdek@vgtu.lt

ARDI'17 ĮVYKO!

2017-05-08
ARDI'17 ĮVYKO!
Balandžio 27 dieną Vilniaus Gedimino technikos universiteto Architektūros fakulteto kiemelis tapo muzikos ir meno inkubatoriumi. Architektūros dienų „ARDI“ metu fakulteto erdvės buvo pripildytos instaliacijomis ir įvairiomis veiklomis.
 
Visuomenės supažindinimo su jaunųjų architektų ir dizainerių veikla tikslas susipynė su pramogomis: skambant alternatyvaus roko grupės „Hill Top Sheep” bei eksperimentinės muzikos atlikėjų „Timid Kooky“ muzikai, susirinkusieji turėjo progą į senamiesčio širdyje įsikūrusį VGTU AF kiemelį pažvelgti iš kitos perspektyvos. 
 
Grupė „Hill To Sheep“ dalinasi savo įžvalgomis apie kuriamą muziką, architektūrą ir ką tik praėjusį renginį: „Savo kuriama muzika nesistengiame išreikšti rimtos pozicijos ar jausmo į tam tikrus gyvenimo apsektus. Kuriame spontaniškai, vedami jausmo ir noro kuo greičiau ir tiksliau jį pateikti muzikine garsų visuma. Žodine puse, didžioji dalis lyrinių išgyvenimų būna išgalvoti, tačiau neatitrūkstantys nuo žemiškų problemų.” – paklausti apie atliekamą muziką teigė grupės nariai.
 
„Pasaulis nebūtų suvokiamas ir be architektūros, ir be muzikos. Dainos, kūriniai, melodijos, giesmės – nebūtų įmanomos be vietos, kur jas atlikti ar kurti, o tos vietos nebūtų prasmingos žmonijai, jei jų nebūtų kaip užpildyti. Tai vienas kitą papildantys, simbiotiškai veikiantys veiksniai, be kurių nūdiena būtų itin pilka ir sunki. Architektūra reikalauja fanatizmo ir visų įmanomų žmogiškųjų išteklių, kurių likutis itin mažas ir nepakankamas kitoms, papildomoms veikloms. Muzika tam tikru atžvilgiu veikia panašiai. Todėl jas derinti be galo sunku, tačiau užsibrėžus rimtus, tikslingai siektinus tikslus, susidarius darbo grafiką – galima kalnus nuversti.” – savo įžvalgomis apie architektūros ir muzikos susietumą kalbėjo „Hill Top Sheep“ grupės narys bei VGTU Architektūros fakulteto studentas Simonas Kazlauskas.
 

Akimirkos iš renginio:
 
 
 
 
 
  • Puslapio administratoriai:
  • Eglė Navickienė
  • Liutauras Nekrošius
  • Audrius Novickas
  • Edita Riaubienė
  • Dalia Traškinaitė
  • Skirmantė Mozūriūnaitė
  • Justė Kareivaitė