Svetainės struktūra www.vgtu.lt Mano VGTU Medeinė
Architektūros fakultetas Apie fakultetą Naujausia informacija Drąsios VGTU Architektūros fakulteto absolventų istorijos
Architektūros fakultetas
Turite klausimų?
susisiekite jums patogiu būdu
Telefonas (8 5) 274 5212
El. paštas archdek@vgtu.lt

Drąsios VGTU Architektūros fakulteto absolventų istorijos

2017-03-29
Drąsios VGTU Architektūros fakulteto absolventų istorijos
Pristatome tęstinį interviu ciklą - drąsios VGTU Architektūros fakulteto absolventų istorijos, įrodančios, jog sėkmė priklauso tik nuo mūsų pačių. Arminas Sadzevičius, Milda Naujalytė ir Donatas Baltrušaitis - tai jauni, inovatyvūs, ambicingi ir sėkmingi architektai, kurių architektūriniai atradimai ir patirtys prasidėjo būtent VGTU Architektūros fakultete.
 
Vilniaus Gedimino technikos universitete architektūros bakalauro studijas 2011 metais baigęs Arminas Sadzevičius – vienas sėkmingų VGTU Architektūros fakulteto absolventų. Magistro laipsnį įgijęs Karališkoje Danijos Akademijoje, Kopenhagoje, architektas dalinasi savo istorija:
„Esu dirbęs tarptautiniuose užsienio biuruose, tokiuose kaip „NL Architects”, „OMA” ir „EFFEKT” . Šiuo metu gyvendamas Danijoje, inovatyvius projektus jaunasis architektas vysto garsioje kompanijoje „ADEPT”. Vienas jo įdomiausių jau atliktų projektų, prie kurių teko dirbti - „Prada“ muziejaus Milane įgyvendinimas ir detalizacija. „Architektūra studijų pasirinkimo sąraše pirmavo ilgą laiką. Puikūs buvusių šios specialybės VGTU studentų atsiliepimai paskatino žengti šį žingsnį”, - paklaustas kodėl pasirinko būtent Vilniaus Gedimino technikos universitetą, atsakė Arminas. Buvęs studentas dalinosi teigiama patirtimi: „Universitete išmokau architektūros pagrindų bei kritinio mąstymo. Su kurso studentais dalindavomės patirtimi ir žiniomis. Studijų patirtis kartu su asmeninėmis ambicijomis padėjo tęsti karjerą.” Mitą, jog architektūros mokslus „gvildenantys” studentai garsėja kaip sunkių, bemiegių naktų rekordininkai, Arminas pagrindžia tik iš dalies: „Architektūros studijos įdomios savo procesu. Jos intensyvios - visada noriu projektus vystyti ir tobulinti. Norint išvengti bemiegių naktų reikia kruopščiai suplanuoti procesą.”

Dar viena Vilniaus Gedimino technikos universiteto Architektūros fakulteto išugdyta ambicinga jauna architektė - Milda Naujalytė. 2011 metais baigusi studijas Vilniuje, absolventė išvyko į Amsterdamą atlikti praktikos žinomoje kompanijoje „NL architects”. Po praktikos sekė magistro studijos Karališkoje Danijos Akademijoje, Kopenhagoje, kurių metu Milda taip pat atliko praktiką įmonėje „COBE”. Baigusi magistrą, pradėjo dirbti danų kompanijoje „Henning Larsen”, kurioje dirba ir šiuo metu. Projektai, prie kurių Mildai yra tekę dirbti, įvairūs: „Kartu su „Henning Larsen“ dirbau su tokiais projektais kaip ‘WTC Performing Arts Center’ Niujorke, Nacionalinio muziejaus projektas Budapešte, Latvijos Šiuolaikinio Meno muziejaus LMoCA projektas Rygoje, Lundo universiteto Medicinos fakulteto projektas ‘Forum Medicum’, prie kurio vystymo dirbu iki šiol.” Paklausta apie studijas VGTU bei indėlį, kurį davė universitetas, architektė dalinosi prisiminimais: „Šį universitetą pasirinkau dėl studijų programos ir rekomendacijų. Labiausiai patiko ambicingi ir įdomūs bendrakursiai ir keletas įkvepiančių dėstytojų, kurie išmokė kritinio mąstymo. Universitete susiformavo profesijos pagrindai ir asmeninės ambicijos.”
 
O Vilniaus Gedimino technikos universitete architektūros bakalauro studijas 2011 metais baigęs Donatas Baltrušaitis dabar atlieka urbanisto bei inovatoriaus vaidmenį architektūros srityje.
Donatas magistro laipsnį įgijo „TU Delft” universitete, o tarptautinės patirties sukaupė  Belgijoje, Nyderlanduose bei Ispanijoje. Šiuo metu dirbantis „BUUR”, Donatas taip pat priklauso ir „ISOCARP” (International Society of City and Regional Planners) – tarptautinei miestų ir regionų planuotojų draugijai. Donatas dalinasi savo akademine patirtimi VGTU: „Studijas VGTU pasirinkau, nes Architektūros studijų kokybė Lietuvos kontekste tuo metu buvo geriausia. Architektūros fakultetas turi keletą visiškai atsidavusių profesijai dėstytojų, kurie mokė ne tik profesijos, bet ir gyvenimiško supratimo. Fakultetas suteikė puikias profesijos technines žinias, tai labai padėjo judėti į priekį.” Paklaustas apie indelį, kurį universitetas davė kaip architektui, absolventas atsakė labai paprastai: „Be universiteto tiesiog nebūčiau architektas-urbanistas, taigi, ko gero, didelį indėlį.”
 
 

VGTU architektūros bakalauro studijas baigęs Arminas Sadzevičius – vienas sėkmingų VGTU absolventų. Magistro laipsnį įgijęs Karališkoje Danijos Akademijoje, Kopenhagoje. (A. Sadzevičiaus asm. nuotr.)
 
VGTU architektūros bakalauro studijas baigusi Milda Naujalytė – ambicinga jauna architektė. Baigusi studijas Vilniuje, absolventė išvyko į Amsterdamą atlikti praktikos žinomoje kompanijoje „NL architects“. (M. Naujalytės asm. nuotr.)
 
Mildos Naujalytės projektas. (M. Naujalytės asm. nuotr.)
 
 
VGTU architektūros bakalauro studijas baigęs Donatas Baltrušaitis – sėkmingas architektas urbanistas, inovatorius. Magistro laipsnį yra įgijęs „TU Delft” universitete bei sukaupęs tarptautinės patirties Belgijoje, Nyderlanduose, Ispanijoje. Šiuo metu dirbantis „BUUR“, Donatas taip pat priklauso ir „ISOCARP“ (International Society of City and Regional Planners) – tarptautinei miestų ir regionų planuotojų draugijai. Donato Baltrušaičio projektas. (D. Baltrušaičio asm. nuotr.)
 
Donato Baltrušaičio projektas. (D. Baltrušaičio asm. nuotr.)
 
 
  • Puslapio administratoriai:
  • Eglė Navickienė
  • Liutauras Nekrošius
  • Audrius Novickas
  • Edita Riaubienė
  • Dalia Traškinaitė
  • Skirmantė Mozūriūnaitė
  • Justė Kareivaitė