Svetainės struktūra www.vgtu.lt Mano VGTU Medeinė
Architektūros fakultetas Apie fakultetą Naujausia informacija PARODOS „RYGOS ART NOUVEAU ARCHITEKTŪROJE IR MENE“ ATIDARYMAS
Architektūros fakultetas
Turite klausimų?
susisiekite jums patogiu būdu
Telefonas (8 5) 274 5212
El. paštas archdek@vgtu.lt

PARODOS „RYGOS ART NOUVEAU ARCHITEKTŪROJE IR MENE“ ATIDARYMAS

2017-02-22
PARODOS „RYGOS ART NOUVEAU ARCHITEKTŪROJE IR MENE“ ATIDARYMAS
Kviečiame visus į  vasario 22 d. (trečiadienį) 14 val. Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Architektūros fakulteto rūmuose vyksiantį parodos „Rygos Art nouveau architektūroje ir mene“  atidarymą.
 
Rygos miesto tarybos kultūros institucijų asociacijos muziejus „Rygos Art nouveau centras“ siekdamas tęsti ir plėsti bendradarbiavimą tarp Vilniaus ir Rygos, skatinti pažinti kultūrinį paveldą ir vystyti tarptautinį turizmą siūlo keliaujančią parodą „Rygos Art nouveau architektūroje ir mene“, kuri apima Art nouveau architektūrą, meną (tapybą, dekoratyvinę grafiką, spaudos darbus) ir dizaino objektus.
 
Ši paroda vilniečiams ir Vilniaus svečiams suteikia galimybę susipažinti su Ryga nuotoliniu būdu. Ryga yra ne tik Latvijos sostinė, modernus pramonės, kultūros, sporto ir verslo centras, Baltijos jūros uostamiestis, bet ir reikšmingas Art nouveau metropolis. Paroda padidins Rygos žinomumą lietuvių tarpe ir paskatins bendradarbiavimą tarp dviejų šalių.
 
Parodoje yra 30 vertikalių plakatų (dydis 1000x2000 cm). Jie tvirtinami prie grindų ir yra ištraukiami. Plakatus galima išdėstyti mažomis teminėmis grupėmis priklausomai nuo patalpos dydžio. Parodos temos: architektūra, interjeras, tapyba, spaudos darbai ir dizaino objektai.
 
Parodos kuratorė – architektūros magistrė Velta Holcmane, konsultantai architektūros mokslų daktaras John Krastiņš, architektūros mokslų daktarė Agrita Tipāne, humanitarinių mokslų magistrė Aija Brasliņa ir kiti. 
 
​Parodos atidarymo svečiai: 
Vilniaus Gedimino technikos universiteto rektorius prof.dr Alfonsas Daniūnas
Latvijos ambasados atstovė Diana Golubecka 
Muziejaus „Riga Art Nouveau Centre” direktorė Agrita Tipāne 
 
 

Akimirkos iš parodos atidarymo ČIA
  • Puslapio administratoriai:
  • Eglė Navickienė
  • Liutauras Nekrošius
  • Audrius Novickas
  • Edita Riaubienė
  • Dalia Traškinaitė
  • Skirmantė Mozūriūnaitė
  • Justė Kareivaitė