Svetainės struktūra www.vgtu.lt Mano VGTU Medeinė
Architektūros fakultetas Apie fakultetą Naujausia informacija Tarptautinėje architektūros parodoje Venecijoje – VGTU profesoriaus emerito J. Vanago darbas
Architektūros fakultetas
Turite klausimų?
susisiekite jums patogiu būdu
Telefonas (8 5) 274 5212
El. paštas archdek@vgtu.lt

Tarptautinėje architektūros parodoje Venecijoje – VGTU profesoriaus emerito J. Vanago darbas

2017-01-03
Tarptautinėje architektūros parodoje Venecijoje – VGTU profesoriaus emerito J. Vanago darbas
Venecijoje baigėsi pusmetį trukusi 15-toji Tarptautinė architektūros paroda pavadinta „15th International Architecture Exhibition – la Biennale  di Venezia 2016“, į kurią išstatyti savo kūrybą jungtiniame Baltijos šalių paviljone kartu su keliais žymiais Lietuvos architektais buvo pakviestas ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Urbanistikos katedros profesorius emeritas Jurgis Vanagas.
 
Dideliame atskirame stende buvo išstatyti jo sukurtų Vilniaus ir Kauno dvimiesčio projektinių pasiūlymų medžiaga: urbanistinių bendrųjų planų originalai, konceptualūs jų variantai, originalios spalvotos studijinės schemos, preliminarūs eskizai, darbinės alternatyvos, dvimiesčio įkorporavimo į Baltijos jūros regiono miestų tinklą žemėlapiai, rankraščiai  ir kt. Su savo projektais, eskizais, vizijomis ir futuristiniais apmąstymais joje dalyvavo  architektai iš  64 pasaulio šalių. 
 
Šios ekspozicijos rengėjai pasakojo, kad dvimiesčiu – Lietuvos urbanistine naujove – Venecijoje itin susidomėta. Prieš keletą metų panašioje parodoje dvimiestis buvo gavęs „Europos ateities regiono“ sertifikatą.
 
 
J. Vanago teigimu, eksponuotas projektinis pasiūlymas įprasmina ir pagrindžia Lietuvoje  pradėtą administracinės dekoncentracijos politiką (dviejų ministerijų perkėlimą į Kauną, regionų reikšmės suaktyvinimą ir kt.), taip pat greitojo viešojo keleivinio transporto – metropoliteno – Vilniuje idėjos atgaivinimą.
 
Iš Venecijos grįžę Baltijos paviljono Lietuvos ekspozicijos kuratoriai kartu su profesoriui grąžinta parodoje eksponuota medžiaga įteikė Bienalės dalyvio sertifikatą ir parodos komisariato padėką.
  • Puslapio administratoriai:
  • Eglė Navickienė
  • Liutauras Nekrošius
  • Audrius Novickas
  • Edita Riaubienė
  • Dalia Traškinaitė
  • Skirmantė Mozūriūnaitė
  • Justė Kareivaitė