Architektūros fakultetas Apie fakultetą Naujausia informacija Valdovų rūmuose – VGTU emerito J. Vanago knygos pristatymas

Valdovų rūmuose – VGTU emerito J. Vanago knygos pristatymas

2018-04-13
Valdovų rūmuose – VGTU emerito J. Vanago knygos pristatymas
Balandžio 8 dieną Lietuvos Didžiosios Kunigaikštytės valdovų rūmuose, dalyvaujant jų direktoriui dr. Vydui Dolinskui, su juo kartu knygą recenzavusiam knygą Vilniaus dailės akademijos (VDA) profesoriui  Adomui Mačiuliui ir VDA  leidyklos direktoriui Mariui Iršėnui buvo pristatyta Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) prof. emerito Jurgio Vanago knyga „Antakalnis. Kilmė, raida, žmonės“.

Renginio metu knygos autoriui jo 85-mečio ir 60 metų profesinio darbo sukakties proga „Už svarų indėlį į Lietuvos valstybės gerovės kūrimą“  buvo įteiktas LR Seimo aukso ženklelis „Atkurtai Lietuvai – 100“.

„Antakalnis. Kilmė, raida, žmonės“ – antroji VGTU emerito, ilgamečio Architektūros fakulteto Urbanistikos katedros profesoriaus J. Vanago knygą apie savo mylimą Vilniaus mikrorajoną – Antakalnį. Knyga glaudžiai susijusi su autoriaus anksčiau išleista monografija „Primirštas Antakalnis“ (leidykla „Žuvėdra“, 2015, antroji laida – 2016). Naujoji knyga yra išsamesnė ne vien primirštų ir anksčiau atskleistų, bet ir nuodugniau išanalizuotų naujų įvykių bei faktų, susijusių su Antakalniu, chronologija ir istorinių asmenybių gyvenimo aprašymas.