Architektūros fakultetas Apie fakultetą Naujausia informacija VGTU profesorius skaitė pagrindinį kviestinį pranešimą Irane vykusioje tarptautinėje konferencijoje

2018-01-04
     Gruodžio mėnesio pabaigoje VGTU Architektūros fakulteto profesorius Almantas Samalavičius dalyvavo Irano islamo respublikos Kašano universitete vykusioje tarptautinėje konferencijoje ,,Architektūra ir matematika“ kaip pagrindinis kviestinis pranešėjas. Šiame tarptautiniame mokslo renginyje prof. dr. Almantas Samalavičius perskaitė pagrindinį pranešimą ,,Matematika, architektūra ir miestas: prarastas ryšys“, skirtą matematikos, architektūros ir urbanistikos istorinių saitų aptarimui. Konferencijos rengėjai kviestiniams pranešėjams parengė įspūdingą kultūrinę programą, supažindino su islamo architektūros paveldu Kašane – viename seniausių istorinių pasaulio miestų bei kultūros paveldu garsėjančiame Isfahano mieste. Pasibaigus konferencijai profesorius buvo pakviestas dalyvauti Kašano universiteto mokslo savaitės renginiuose, perskaitė paskaitą apie Lietuvos baroko architektūros paveldą universiteto doktorantams ir magistrantams, taip pat dalyvavo Irano televizijos laidoje, kurioje buvo aptarta architektūros ir matematikos santykiams skirtos konferencijos prasmė ir reikšmė. VGTU profesoriui buvo suteikta išskirtinė garbė kartu su Kašano universiteto rektoriumi prof. Abbasu Zeeratu įteikti apdovanojimus 2017 metais mokslinėje veikloje pasižymėjusiems Kašano universiteto doktorantams. Šio vizito metu buvo aptartos ir tolesnio mokslinio bendradarbiavimo perspektyvos, o prof. Almantas Samalavičius buvo pakviestas dalyvauti dviejų Irane leidžiamų tarptautinių mokslo žurnalų redkolegijų darbe.

Pagal mokslo ir studijų pasiekimus Kašano universitetas yra pirmajame dešimtuke tarp daugiau nei šimto valstybinių Irano universitetų ir užima ketvirtą vietą fundamentinių mokslų srityje.