Svetainės struktūra www.vgtu.lt Mano VGTU Medeinė

Naujienos, skelbimai ir kita informacija

Susitikimas-diskusija universalaus dizaino tema su LR seimo nariu Justu Džiugeliu

Vasario 21 d. VGTU Architektūros fakultete vyko Dizaino katedros inicijuotas susitikimas-diskusija su LR seimo nariu Justu Džiugeliu. Į diskusiją universalaus dizaino tema įsitraukė Architektūros fakulteto dekanas doc. dr. Liutauras Nekrošius, Dizaino katedros vedėjas doc. dr. Jonas Jakaitis, Architektūros katedros vedėjas doc. Sigitas Kuncevičius, Dizaino katedros dėstytojai ir pramonės gaminių dizaino ketvirto kurso studentai, ruošiantys baigiamųjų darbų projektus.
 
Susitikimo-diskusijos universalaus dizaino tema refleksiją Justas Džiugelis paskelbė savo socialinio tinklo paskyroje: "Daugelyje mano užsibrėžtų veiklos krypčių geriausi patarėjai, pagalbininkai, ne tik išmanantys, ko trūksta, bet ir galintys prisidėti prie tų trūkumų mažinimo, yra patys neįgalieji, jų šeimos nariai, žodžiu, tie, kurie ir patiria savo kailiu, kaip neveikia ar prastai veikia sistema. Neretais atvejais tokie žmonės patys tampa įvairių pataisų teikėjais, puikiai išmanančiais ne tik vietinį, bet ir tarptautinį kontekstą, būdus, kaip panašios problemos sprendžiamos už mūsų šalies ribų. Labai prasminga ir produktyvu su tokiais specialistai dirbti, nes jų komentarai – iš patirties, o pokyčių patarimai – veikiantys.
Kartu yra sričių, kuriose galime įvardyti trūkumus, bet patys jų pašalinti negalime. Viena iš tokių – universalus dizainas, kuris, paprastai tariant, yra toks aplinkos ir gaminių kūrimas, kai jais gali naudotis visi žmonės kuo platesniu mastu, bet specialaus pritaikymo. Tai aplinka, kurioje gerai ir patogiai jaučiasi visi: vaikai, suaugę, senjorai, žmonės su negalia, įvairių tautybių ir poreikių asmenys.
Dar vienas „100 susitikimų“ projekto pabendravimas įvyko netikėtai ne penktadienį, o pirmadienį, kuomet lankiausi VGTU bendruomenėje, kur susitikau su universiteto profesūra ir būsimais (tikiuosi) universalaus dizaino kūrėjais. Puikiai ankstyvą popietę praleidau tarp jaunų, kūrybingų žmonių, iš kurių išgirdau nemažai įdomių dalykų, inovatyvių siūlymų, progresyvių idėjų."

Dizaino katedros studentai atstovavo VGTU tarptautiniame konkurse Londone

Vasario pradžioje šeši Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Architektūros fakulteto Dizaino katedros studentai dalyvavo Professional Lighting Design Convention (PLDC) konferencijoje Brunelio universitete, Londone. Čia vyko jau trečiasis pasaulinio lygio apšvietimo dizaino konkurso etapas. VGTU atstovai pristatė savo idėjas ir varžėsi su dalyviais iš skirtingų pasaulio šalių dėl patekimo į finalą.
 
Studentus į Londoną lydėjęs VGTU Dizaino katedros vedėjas doc. dr. Jonas Jakaitis džiaugėsi sėkmingu universiteto atstovavimu tarptautiniame renginyje. „Tarp 72 komandų iš 29 pasaulio universitetų, mūsų studentais įsiterpė tarp 7–18 pusfinalio vietų. Tai pirmoji tarptautinė patirtis ir pirmas „krikštas“ tokio aukšto lygio konkurse“, – sakė VGTU Dizaino katedros vedėjas.
 
VGTU studentai dirbo komandose ir konkursui pateikė tris projektus: Lukas Kelevišius ir Nedas Stakaitis dalyvavo su projektu „The following light“, Greta Jurkevičiūtė ir Karina Strazdaitė pateikė projektą „Interactive waiting“, o Viktorija Maloševskytė ir Ieva Svirelytė – „Hydro light“.

VGTU Pramonės gaminių dizaino studentai sėkmingai dalyvauja apšvietimo dizaino konkurse

VGTU Pramonės gaminių dizaino studentai dalyvauja pasaulinio lygio apšvietimo dizaino konkurse ir šeši iš jų buvo atrinkti sekančiam etapui. Dabar jų laukia konferencija Londone, kuri vyks vasario 8 d. Joje studentai pristatys savo idėjas ir varžysis dėl finalo su kitais 15 dalyvių iš skirtingų pasaulio šalių. Tai jau trečias konkurso etapas, dėl patekimo į jį varžėsi studentai iš daugiau nei dvidešimties universitetų (http://pld-c.com/round-i/).
 
Studentai dirba komandose ir konkursui pateikė tris projektus:
1.Lukas Kelevišius ir Nedas Stakaitis. Projektas "The following light" http://events.via-verlag.com/team-jeff/?lang=en 
2.Greta Jurkevičiūtė ir Karina Strazdaitė. Projektas "Interactive waiting" http://events.via-verlag.com/team-paul-t/?lang=en
3.Viktorija Maloševskytė ir Ieva Svirelytė. Projektas "Hydro light" http://events.via-verlag.com/team-anne/?lang=en
 
Konkurse dalyvaujantys studentai
 
 

Netekome Architektūros riterio Rimanto Buivydo

Pranešame liūdną žinią – vakar netekome architektūros teorijos riterio prof. Rimanto Buivydo.
 
 

Vizitas į Košicės technikos universitetą

Įgyvendinant ERASMUS+ mokymosi mainų programą užsibrėžti 2016-12-05/09 kelionės tikslai įgyvendinti pilna apimtimi. Lankantis Košicės technikos universitete (angl. The Technical University of Košice (TUK)) (Slovakija), įvyko formalūs susitikimai su TUK Menų fakulteto, Dizaino bei Architektūros ir urbanistikos katedrų vadovais. Susitikimų metu susipažinta su TUK studijų programomis, diskutuoti VGTU Pramoninio dizaino studijų programos ypatumai, taip pat susipažinta su VGTU plėtros vizijos bei strateginiais plėtros uždaviniais. Neformaliai bendrauta su studentais bei pedagoginiu personalu. Apžiūrėjus mokymo(-si) bazę, svarstytos tarpuniversitetinės bendradarbiavimo galimybės Pramoninio dizaino srityje.
Konstatuota, kad universitete kaip ir visame dizaino pasaulyje vyrauja bendra darnaus dizaino, tendencija. Bandoma balansuoti tarp ekologijos, techninių produkto savybių ir patrauklios gaminio kainos, kartu daug dėmesio skiriant supančiai aplinkai. Kurdami darbus studentai ieško galimybių spręsti jiems artimas socialines, ekonomines bei taikomojo dizaino problemas.
 
 

SAVĄ MIESTĄ KURIANTIS DIZAINAS

 

Naujo žurnalo "Sapere aude" numerio tema - šiuolaikinė Lietuvos architektūra.
Žurnale taip pat skaitykite apie VGTU Dizaino katedros studentų, projektavusių į Neries krantinę įsiliesiančias architektūrines detales, idėjas. Jų projektai apima ir suolelius, ir dviračių stovus, ir saulės energijos įkrovimo stoteles, ir norą, Neries krantinę padaryti patrauklią ne tik vilniečiams, bet ir miesto svečiams. Straipsnį "SAVĄ MIESTĄ KURIANTIS DIZAINAS" rasite 58-65 p.
 

Latvijos nepriklausomybės dieną vilniečiai Latvių gatvę papuošė užrašu – Latviešu iela

Sauliaus Žiūros nuotr.
 
Lapkričio 18 d. vilniečiai originaliai pasveikino kaimynus latvius Nepriklausomybės dienos proga – Latvių gatvę papuošė užrašu latvių kalba – Latviešu iela. Meninis gatvės akcentas, atidengtas Latvių g. 2/Vytauto g. 50B, jau devintasis sostinėje, ir parodo mūsų visų svetingumą, taikingumą ir toleranciją visiems, gyvenantiems Vilniuje.
Gatvės eksterjero elementą latvių kalba sukūrė Vilniaus Gedimino technikos universiteto Architektūros fakulteto Dizaino katedros vedėjas doc. dr. Jonas Jakaitis ir fakulteto lektorius Mindaugas Užkuraitis su studentų komanda.
 
Įgyvendinant VGTU ir Vilniaus m. savivaldybės bendradarbiavimo susitarimą gatvės puošybos elementų kitomis kalbomis šiemet atsirado Islandijos gatvėje, Vašingtono skvere, Varšuvos, Rusų, Žydų, Totorių, Vokiečių, Karaimų gatvėse. Tikimasi, kad ši draugiška akcija įkvėps vilniečius būti dar tolerantiškesniems, atviresniems ir parodyti daugiau pagarbos visiems įsikūrusiems mieste, kuris nuo seno garsėjo įvairių kultūrų dialogais.
 
Plačiau www.vilnius.lt

Dizaino Galerija 2016 (XII tarptautinėje parodoje "Baldai. Interjeras. Dizainas")

Spalio 6-9 dienomis LITEXPO parodų ir kongresų centre vyko XXII-oji tarptautinė paroda „Baldai. Interjeras. Dizainas“. Čia renginio metu duris atvėrė ir Lietuvos dizaino forumo kuruojama Dizaino galerija.
Pirmajame galerijos aukšte buvo eksponuojami jau profesionalių dizainerių darbai. Tarp jų – ir Lietuvos dizaino forumo narių (EMKOINDIEcolinumKiTAIP,InscocoIndra MarcinkevičienėRūta Butėnaitė) produkcija.
Antrasis galerijos aukštas buvo paskirtas dizaino krypties studentų darbams pristatyti. Ekspozicijoje dalyvavo studentai iš Vilniaus dailės akademijos, Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos, pramonės gaminių dizaino studentai iš Vilniaus Gedimino technikos universiteto. Jaunųjų dizainerių ekspozicijoje buvo pristatyta50 darbų, tarp jų – įvairūs šviestuvai, kėdžių bei taburečių projektai, tekstilės darbai, baldų projektai bei kitos interjero detalės.
 
Daugiau renginio akimirkų:
 

Susitikime XXII tarptautinėje parodoje "Baldai. Interjeras. Dizainas"

Spalio 6-9 dienomis LITEXPO vyks XXII tarptautinė paroda Baldai. Interjeras. Dizainas, kurios metu Lietuvos dizaino forumas įrengs dizaino galeriją. Ekspozicijose dalyvaus LDF nariai, taip pat pristatomi bus ir aukštųjų mokyklų studentų darbai: Vilniaus dailės akademija | Dizaino katedra, Pramonės gaminių dizainas VGTU, Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija - VTDK. Kviečiame užsukti!

Dar daugiau draugiškumo ženklų Vilniuje – Totorių gatvę puošia pavadinimas totorių kalba

Vilniaus meras Remigijus Šimašius toliau puoselėja draugišką ir atvirą Vilnių – simbolinė dekoratyvinė lentelė su totorišku užrašu 2016 m. rugsėjo 15 d. atidengta sostinės Totorių gatvės pradžioje. Gatvės puošybos akcentas nuo šiol skelbia nuoširdų draugiškumą bei pagarbą totorių bendruomenei daugiataučiame mieste, kuriame gyvena apie 1000 totorių.
Tai jau tradicija tampanti akcija: gatvės puošybos elementų kitomis kalbomis galima rasti Islandijos gatvėje, Vašingtono skvere, Varšuvos ir Rusų gatvėse.
Gatvės eksterjero elementus sukūrė Vilniaus Gedimino technikos universiteto Architektūros fakulteto Dizaino katedros vedėjas doc. dr. Jonas Jakaitis ir Dizaino katedros lektorius Mindaugas Užkuraitis su studentų komanda.

Bendradarbiaujant VGTU ir Vilniaus m. savivaldybei, sostinės Rusų ir Varšuvos gatvėse pakabinti gatvių pavadinimų meniniai akcentai

Įgyvendinant VGTU ir Vilniaus m. savivaldybės bendradarbiavimo susitarimą, rugsėjo 4 d., minint Europos kalbų dieną, Rusų g. pastato fasadą ir Varšuvos g. pavadinimą papuošė nauji Dizaino katedros meniniai akcentai (projekto kuratorius dr. Dalia Bardauskienė; projekto vadovas dr. Jonas Jakaitis; autoriai dr. J. Jakaitis ir lekt. M. Užkuraitis). Gatvių pavadinimų užrašai, kuriuose rusų kalba parašyta „Rusų gatvė", o lenkų kalba "Varšuvos gatvė", simbolizuoja daugiatautės Vilniaus m. sociokultūrinės aplinkos raidą.

Mokslo žurnalo "International Journal of Humanities, Social Sciences and Education" redkolegijos sudėtyje

2016 m. rugpjūčio mėn. doc. J. Jakaitį Academicians‘ Reserch Center įtraukė į mokslo žurnalo "International Journal of Humanities, Social Sciences and Education" redkolegijos sudėtį. /Detaliau galima susipažinti: https://www.arcjournals.org/international-journal-of-humanities-social-sciences-and-education/editorial-board/.
 

JONO JAKAIČIO PUBLIKACIJA ĮTRAUKTA Į THOMSON REUTERS CONFERENCE PROCEEDINGS DUOMENŲ BAZĘ 2016.07.12 – 2016.07.18

Atnaujinamai Neries krantinei - šiuolaikiški ir praktiški VGTU Dizaino katedros studentų pasiūlymai

2016 m. birželio 27 d. Vilniaus miesto savivaldybėje pristatyti VGTU Dizaino katedros studentų darbai, kuriuose pavaizduoti objektai galėtų atsirasti sutvarkytoje Neries krantinėje. Modernūs šviestuvai, suoleliai, dviračių stovai su padangų pompomis, inovatyvios upės tėkmės ir saulės energijos įkrovimo stotelės – šiuos ir dar daugiau šiuolaikiškų ir praktiškų Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) studentų sukurtų projektų galima pamatyti Vilniaus miesto savivaldybėje atidarytoje parodoje.
„Neris – yra labai svarbi miesto arterija, kurią miestas pradeda iš naujo prisijaukinti. Didieji krantinės rekonstrukcijos, atnaujinimo darbai jau yra matomi gyventojams ir miesto svečiams, tačiau šie darbai – tik pradžia. Nemažiau svarbūs projektai dar laukia – tai mažosios architektūros dizaino elementai, kurie kratinei suteiktų savitą veidą, todėl man labai džiugu, kad jaunimas įsijungia į šio „veido“ paieškas“, – kalbėjo sostinės vadovas Remigijus Šimašius.

VGTU Architektūros fakulteto Dizaino katedros studentai iš viso sukūrė 40 Neries krantinės viešųjų erdvių rekreacinės paskirties bei inžinerinės infrastruktūros projektų, iš kurių į parodą buvo atrinkti 17. Parodos kuratorius VGTU Dizaino katedros vedėjas doc. dr. Jonas Jakaitis džiaugėsi abipusio – akademinės bendruomenės ir viešojo sektoriaus – bendradarbiavimo rezultatu, nes, anot jo, praktiškas problemų sprendimas, idėjų generavimas, praktinio idėjų įgyvendinimo galimybės pajutimas studentus motyvuoja daug labiau nei tik teorinių užduočių sprendimai.
 
„Studentai sukūrė modernių, šiuolaikinio dizaino, prie vietos ir gamtos sąlygų pritaikytų, tarpusavyje derančių bei praktiškų objektų projektus. Rezultatai atspindi studentų įsitraukimą, užsidegimą. Išnagrinėję vietos specifiką jie pasiūlė reikalingus, praktiškus, o kartu ir labai šiuolaikiškus bei estetiškus sprendimus, kurių tikslas – prisidėti prie Neries krantinės gražinimo, savitų ir įdomių sostinės viešųjų erdvių kūrimo bei geresnės gyvenimo kokybės miestiečiams suformavimo“, – sakė J. Jakaitis.

Parodos atidaryme taip pat dalyvavo VGTU rektorius Alfonsas Daniūnas ir mero patarėja Dalia Bardauskienė,  kurie džiaugėsi, jog  paroda vyksta bendradarbiavimo sutarties, pasirašytos 2016 m. balandžio 5 d. tarp Vilniaus miesto savivaldybės ir VGTU, pagrindu. Studentų sukurtus projektus, su Vilniaus miesto savivaldybės pagalba, siekiama įgyvendinti praktiškai, pritaikant juos realioms miesto erdvėms.

Paroda eksponuojama Vilniaus miesto savivaldybės Vilniaus jaunimo informacijos centre (Idėjų kambarys, 1 aukštas).
Sauliaus Žiūros nuotraukos, informacija www.vilnius.lt

Kviečiame į VGTU Dizaino katedros studentų darbų parodą miesto savivaldybėje

Birželio 27 d. (pirmadienį) 10.30 val. kviečiame Jus į Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) studentų darbų parodos atidarymą, kuris vyks Vilniaus miesto savivaldybėje.
Vilniaus miesto savivaldybė, įgyvendindama Neries krantinės tvarkymo projektą, į pagalbą pasitelkė VGTU Architektūros fakulteto Dizaino katedros studentus – jie kūrė ir projektavo Neries krantinės viešųjų erdvių rekreacinės paskirties bei inžinerinės infrastruktūros objektus.
 
Iš beveik 40 pateiktų darbų atrinkta ir parodoje eksponuojama 17 projektų. Studentai kūrė šiuolaikiškus, modernius, prie vietos ir gamtos sąlygų pritaikytus, tarpusavyje derančius bei praktiškus objektus – šviestuvus ir apšvietimo sistemas, suolelius, dviračių stovus su padangų pompomis, inovatyvias upės tėkmės ir saulės energijos įkrovimo stoteles, trumpametražių filmų peržiūros paviljonus ir kt.
 
Šiais darbais VGTU studentai siekia prisidėti prie Neries krantinės gražinimo ir savitų bei įdomių sostinės viešųjų erdvių kūrimo. Studentų sukurtus projektus, su Vilniaus miesto savivaldybės pagalba, planuojama įgyvendinti praktiškai. 
Ši paroda vyksta bendradarbiavimo sutarties, pasirašytos 2016 m. balandžio 5 d. tarp Vilniaus miesto savivaldybės ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto pagrindu.
 
Renginio pradžia – 10.30 val. Lauksime Jūsų Vilniaus jaunimo informacijos centre (Idėjų kambarys, 1 aukštas), Vilniaus miesto savivaldybėje.
Parodos kuratorius: VGTU Dizaino katedros vedėjas doc. dr. Jonas Jakaitis.
Atsakingi už darbą su studentais: doc. Linas Krūgelis, lekt. Donaldas Anziulis, doc. Regimantas Bareikis.

Design for Europe: paskelbta dizaino politikos raidos ataskaita

Design Policy in Action
 
Kaip UK Dizaino tarybos projekto Design for Europe ambasadorius J.Jakaitis 2016 m. kovo mėnesyje dalyvavo projekto organizuotame kūrybinių dirbtuvių renginyje Liuksemburge. Šiuolaikinio meno muziejuje surengtose dirbtuvėse aptarti dizaino politikos raidos klausimai ES valstybėse (ataskaita pridedama ir publikuojama http://www.designpolicy.eu/2016/06/21/design-policy-action-ws-report-published/ ).
Siekiant identifikuoti paramos veiksmų programines nuostatas į renginį pakviesti įvairių šalių ambasadoriai pasidalino ne tik savo įžvalgomis, bet ir atsakydami į aktualius nūdienos dizaino plėtotės klausimus suformulavo ES valstybių dizaino politikos strateginių krypčių metmenis.
Doc. J. Jakaitis kartu su Lietuvos dizaino forumo atstove Design for Europe ambasadore A. Drungilaite padarė pranešimą Lietuvos dizaino raidos aktualiais klausimais (http://www.designforeurope.eu/news-opinion/design-policy-action-creating-design-action-group).

Prie Neries krantinės gražinimo prisideda ir VGTU Dizaino katedros studentai

Nuotrauka vilnius.lt
 
Didysis Neries krantinės tvarkymo projektas įsibėgėjo: pernai iki žiemos sutvarkyti pirmieji 500 metrų Neries krantinės, šiemet tęsiami likusios betoninės krantinės darbai 6 kilometrų ruože nuo Žirmūnų tilto iki Verslo trikampio, atsiranda nauji traukos taškai ir iniciatyvos, tvarkomi natūralūs upės slėnio takai – atsiveria vaizdai į Nerį.
 
Krantinės sutvarkymui Vilniaus miesto savivaldybė pasitelkė ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) studentus – VGTU Architektūros fakulteto Dizaino katedros studentai šiuo metu kuria ir projektuoja lauko baldus Neries krantinės rekreacinėms zonoms – suoliukus, šiukšliadėžes, gėlines ir kt. Tai bus jų kursiniai/magistriniai darbai, kuriuos jie pristatys dar iki šios vasaros ir miestas galės sėkmingai panaudoti juos kurdamas savitą erdvę su vietos gamybos infrastruktūra.
 
„Siekiame, kad Neris būtų gyva, traukianti žmones, kad prie upės būtų kuo užsiimti. Todėl jau šiemet krantinėj atsiras ne tik nauja danga, bet ir alpinistinė laipiojimo sienelė, gamtiniai takai pasivaikščioti palei upę, lauko kavinė. Upė sugrįžta į miestą, o prie jos kuriasi vis daugiau naujų iniciatyvų, verslų, naujų sumanymų“, – sako Vilniaus meras Remigijus Šimašius.
 
Vilniečiai jau gali džiaugtis estetišku, tvarkingu Neries kraštovaizdžiu – sutvarkyta 2 kilometrų atkarpa palei Nerį nuo Lazdynų iki Žvėryno ir palei Vileišio gatvę Antakalnyje. Dar bus sutvarkyta daugiau kaip 1 kilometras pakrantės nuo Šilo tilto iki Vileišio g. pabaigos.
 
Neries krantinė buvo neremontuota 40 metų.
 
Plačiau apie projektą: http://www.vilnius.lt/
 
 

Lietuvos Kraštovaizdžio Architektų Sąjungos sueiga

 
2016 m. gegužės 13 d. Vilniaus Gedimino technikos universiteto Architektūros fakultete įvyko neeilinė LKAS sueiga.
Sueiga apsvarstė ir patvirtino LKAS Ekspertų tarybos rinkimų tvarką (reglamento pakeitimą) ir pagal ją išrinko naują LKAS Ekspertų tarybą (11 narių trejų metų kadencijai). Į LKAS Ekspertų tarybą trejų metų kadencijai išrinkti (pavardžių abėcėlės tvarka): Milda Aidukaitė, Vaiva Deveikienė, prof. dr. Petras Grecevičius, doc. dr. Jonas Jakaitis, Aurelija Lozuraitienė,  Mantas Pilkauskas, Regimantas Donatas Pilkauskas, Ramunė Sanderson, Virginijus Skardžiukas, Jurga Silvija Večerskytė-Šimeliūnė, Alvydas Žickis.
2016-05-30 LKAS Ekspertų tarybos posėdyje doc. dr. Jonas Jakaitis balsų dauguma išrinktas šios Tarybos pirmininku.
 
Daugiau informacijos:
LKAS informacinė tarnyba, 2016-05-16; 2016-05-30:

Vizitas UK Dizaino taryboje, programos „Dizainas Europai“ kvietimu

2016-01-26 doc. dr. J.Jakaitis programos „Dizainas Europai“ (angl. Design for Europe) kvietimu viešėjo UK Dizaino taryboje (angl. UK Design Council) ir dalyvavo programos darbe. Aptariamos veiklos perspektyvos ir konkretūs darbai siejami su ES valstybėse dizaino politikos formavimo procesu ir jos įgyvendinimu.
Programa „Dizainas Europai“ įgyvendinama dalinai finansuojant Europos Komisijos fondams. Viešint UK Dizaino taryboje Jonas Jakaitis buvo pakviestas dalyvauti programoje ambasadoriaus Lietuvoje statusu (http://designforeurope.eu/people/ambassadorshttp://designforeurope.eu/people/jonas-jakaitis).
Programa „Dizainas Europai“ – tai ES „Europos dizaino inovacijų platformos“ (EDIP) trejų metų projektas, kuriuo siekiama paspartinti inovacijas ir didinti Europos ekonomikos augimą per dizaino politikos formavimo spartinimą ir dizaino kaip kūrybos ir ekonominio augimo įrankio naudojimą. Pagrindinis projekto tikslas – sukurti Europos interneto platformą, kuri jungtų daiktinės aplinkos formavimo(-si) pažinimą ir sektinus pavyzdžius apie dizaino pasiekimus, skatintų inovacijas ES šalyse.
Pasak, Annabella Coldrick, projekto „Dizainas Europai“ koordinatorės ir UK Design Council politikos ir tyrimų padalinio vadovės, „Dizainas Europai“ programa siekia platesnio dizaino naudos supratimo, kuris padėtų verslo įmonėms ir viešojo sektoriaus organizacijoms pateikti geresnius produktus ir paslaugas bei įgalintų padidinti ES piliečių pragyvenimo lygį, plėtotų inovatyvaus mokymo(-si) metodus“, o tai, akivaizdu, siejasi su VGTU Dizaino katedros studijų politikos pagrindiniais siekiais
Programai „Dizainas Europai“ vadovauja Dizaino Taryba Jungtinėje Karalystėje. Programos partneriai ir ekspertai: Design Council, Lancaster University, Birmingham City University, Estonian Design Centre, Nesta, Invest Northern Ireland, KEPA, Politecnico di Milano, La 27e Région, Danish Design Centre, Luxinnovation, ARC Fund, European Network of Living Labs and Šola.
 
Daugiau informacijos apie programą „Design for Europe“: http://designforeurope.eu/;  

Vilniaus Islandijos gatvę papuošė VGTU Dizaino katedroje sukurtas užrašas islandų kalba

2016-02-10
 
Trečiadienį Islandijos g. pastato Nr.1 fasadą papuošė naujas gatvės pavadinimo užrašas, kuriame islandų kalba parašyta „Islandų gatvė". Užrašą atidengė Vilniaus meras Remigijus Šimašius ir buvęs Islandijos užsienio reikalų ministras, politikas, diplomatas bei Vilniaus garbės pilietis dr. J. B. Hannibalsson.
Gatvės pavadinimo lentelės atidarymo metu į susirinkusiuosius kreipėsi ir pasveikino Vilniaus meras Remigijus Šimašius, primindamas Lietuvos ir Islandijos ryšius siejamus su 1991-02-11 data, kurios metu Islandija pirmoji pripažino Lietuvos nepriklausomybę. Šie metai žymėjo sutarties tarp Lietuvos ir Islandijos ekonominio ir prekybinio bendradarbiavimo srityje užmezgimą.
Buvęs Islandijos užsienio reikalų ministras J. B. Hannibalsson lentelės atidengimo ceremonijos metu prisiminė ir 1991 m. sausio įvykius.  
Dekoratyvinę Islandijos gatvės lentelę Vilniaus m. savivaldybės užsakymu kūrė Vilniaus Gedimino technikos universiteto Architektūros fakulteto Dizaino katedros dėstytojas dizaineris Jonas Žukas. Kaip projekto vadovas katedros vedėjas doc. dr. Jonas Jakaitis kartu su savivaldybės atstovais dalyvavo organizuojant projekto įgyvendinimą.

Malonus Pramonės Gaminių Dizaino studentų įvertinimas

 
 
 
 
 
Pagal ERAZMUS mainų programą Pramonės Gaminių Dizaino studentai Justina Plockytė ir Vilius Marius Benetis (PGD-13) rudens semestrą praleido Zalcburgo taikomųjų mokslų universitete. Dizaino katedra gavo atsiliepimą apie studentus iš kolegos Ulrike Hofmann. Įvertintas sėkmingas studentų studijų procesas, organizuotumas, savarankiškumas ir patikimumas. Dėkojame studentams už pozityvią bendradarbiavimo pradžią ir gerą įspūdį.

Oficialus projekto „Dizainas Europai“ atstovų vizitas Lietuvoje

 
Projekto „Dizainas Europai“ organizatoriai, iš dalies finansuojamo Europos Komisijos, Lietuvoje rengia pirmąją konferenciją. Į jos darbą yra pakviestas Dizaino katedros vedėjas doc. dr. Jonas Jakaitis.
 
„Dizainas Europai“ – tai ES „Europos dizaino inovacijų platformos“ (EDIP) trejų metų projektas, kuriuo siekiama paspartinti inovacijas ir didinti Europos ekonomikos augimą per dizaino naudojimą. Pagrindinis projekto tikslas – sukurti Europos interneto platformą – designforeurope.eu – kuri apjungtų žinias ir pavyzdžius apie dizaino paskatintas inovacijas ES šalyse.
Pasak, Annabella Coldrick, projekto „Dizainas Europai“ koordinatorės ir Design Council politikos ir tyrimų padalinio vadovės, „Dizainas Europai“ siekia platesnio dizaino naudos supratimo, kuris padės verslo įmonėms ir viešojo sektoriaus organizacijoms pateikti geresnius produktus ir paslaugas bei įgalins padidinti ES piliečių pragyvenimo lygį“.
 
„Dizainas Europai“ vadovauja Dizaino Taryba Jungtinėje Karalystėje, partneriai: Design Council, Lancaster University, Birmingham City University, Estonian Design Centre, Nesta, Invest Northern Ireland, KEPA, Politecnico di Milano, La 27e Région, Danish Design Centre, Luxinnovation, ARC Fund, European Network of Living Labs and Šola.
Išsamesnė informacija apie projektą „Dizainas Europai“ naujienlaiškyje, kurį galite užsiprenumeruoti designforeurope.eu. Sekite „Dizainas Europai“ Twitter, Facebook and LinkedIn.

Moksliniai eksperimentiniai LED APŠVIETIMO SISTEMŲ TYRIMAI

Informacija visuomenei
 
Temos „LED APŠVIETIMO SISTEMŲ TYRIMAI“ darbo vadovas:
Doc. dr. Jonas Jakaitis
VGTU Architektūros fakulteto Dizaino katedros vedėjas
 
Vykdytojai (autoriai):
Doc. dr. Jonas Jakaitis /ARF Dizaino katedra/
Doc. dr. Edita Riaubienė /ARF Architektūros pagrindų ir teorijos katedra/
Doc. dr. Linas Krūgelis /ARF Dizaino katedra/
Konsultantas: Inž. Andrius Nadvaravičius /UAB „Gidonelija“/
 
Vilniaus Gedimino technikos universiteto Architektūros fakulteto Dizaino katedra parengė mokslo ir studijų institucijų teikiamų paslaugų projektą (Mokslo eksperimentiniai LED apšvietimo tyrimai) pagal   VP2-1.3-ŪM-05-K priemonės „INOČEKIAI LT“ sąrašą, finansuojant Europos sąjungos regioninės plėtros fondui.
 
LED apšvietimo sistemų tyrimai susiję su LED apšvietimo sistemų panaudojimu gyvenamosios paskirties interjeruose ir rekomendacijų projekto (toliau – Rekomendacijos) parengimu pagal UAB „Gidonelija“ užsakomąjį darbą. Mokso tyrimas atliekamas įgyvendinant Ekonomikos augimo veiksmų programos 1 prioriteto „Ūkio konkurencingumui ir ekonomikos augimui skirti moksliniai tyrimai ir technologinė plėtra“ uždavinį dėl mokslinių tyrimų ir technologinės plėtros veiklos aktyvumo privačiame sektoriuje padidinimo VP2-1.3-ŪM-05-K priemonę „Inočekiai LT“ (kvietimo Nr. VP2-1.3-ŪM-05-K-03), finansuojant Europos regioninės plėtros fondui.
 
ANOTACIJA
 
TAIKOMŲJŲ MOKSLINIŲ TYRIMŲ TIKSLAS: Parengti rekomendacijas tinkamam LED apšvietimo sistemų panaudojimui gyvenamosios paskirties interjeruose.
 
Apšvietimo sektoriuje didelio pritaikymo sulaukė kietakūnių šviesos šaltinių technologija (angl. solid-state lighting). Ši technologija grindžiama puslaidininkiniais šviesos diodais (LED (angl. light-emitting diode)). LED apšvietimas, užima vis didesnę rinkos dalį, randa pritaikymą vis įvairesnėse srityse ir turi didžiulį potencialą tiek šviesos prietaisų funkcinių galimybių plėtroje, tiek energijos taupymo ir ekologijos srityse, tiek geresnės gyvenimo kokybės formavimo srityje.
 
Pradiniai duomenys. Šiam darbui buvo naudotas EK reglamentas (EB) Nr. 244/2009, kuriuo įgyvendinama Europos Parlamento ir Tarybos direktyva 2005/32/EB nustatanti nekryptinių buitinių lempų ekologinio projektavimo reikalavimus, Europos Parlamento ir Tarybos direktyva /2008/ 765/EB nustatanti su gaminių prekyba susijusius akreditavimo ir rinkos priežiūros reikalavimais, taip pat 2013 metų gegužės 22 d. Komisijos įgyvendinimu sprendimu dėl nacionalinių energijos vartojimo efektyvumo veiksmų planų nustatant formas pagal direktyvą 2012/217/ES (Nr. C(2013) 2882), taip pat įgyvendinamos Nacionalinė darnios vystymosi strategijos nuostatos, Nacionalinės energijos vartojimo efektyvumo didinimo programa, Energijos vartojimo 2014 m. efektyvumo veiksmų planas, kuriuo įgyvendinama Ekodizaino gaminimo priemonė, kuri siekia ekologiškų gaminių per visą jų gyvavimo ciklą (žaliavų parinkimas ir naudojimas; gamyba; pakavimas, transportavimas bei platinimas; įrengimas ir eksploatacija; naudojimas; ir gyvavimo pabaiga) įgyvendinimą, taip pat Lietuvos pagrindinis dokumentas, kuriuo kaip apšvietimą reglamentuojančiomis higienos normomis (HN 98:2000) su pakeitimais 2014 metais (HN 98:2014) reguliuojami „Natūralus ir dirbtinis darbo vietų apšvietimas. Apšvietos ribinės vertės ir bendrieji matavimo reikalavimai“, statybos reglamentas STR 2.02.09:2005 „Vienbučiai gyvenamieji pastatai“ ir kiti Lietuvos Respublikos ir Europos Sąjungos teisės aktai ir norminiai dokumentai, skirti geresnės gyvenimo kokybės, energijos išteklių efektyviam naudojimui.
Moksliniame eksperimentiniame darbe, rengiant rekomendacijas apibrėžti tikslai ir uždaviniai, analizuojami teoriniai metodologiniai šaltiniai, bendra teisinė LED apšvietimo sistemų reikalavimų aplinka, kuria reguliuojami ne tik gyvenamųjų patalpų kokybiniai, kiekybiniai reikalavimai interjeruose, bet ir bendresni naudojimo kontekstai. Nagrinėjant sektorius, kuriuose vykdoma LED apšvietimo plėtotė, vertinti su gyvenimo kokybės gerinimu susiję rodikliai, energijos naudojimo efektyvumo dalykai. Šių taikomųjų mokslinių tyrimų pagrindu parengtos LED apšvietimo sistemų panaudojimo gyvenamosios paskirties interjeruose rekomendacijų projektas.
 
Raktiniai žodžiai: LED apšvietimo sistemos, gyvenimo kokybė, psichofiziologinis šviesos poveikis.
 
Informaciją parengė doc. dr. Jonas Jakaitis
Projekto vadovas
Tel. +37069877781

Pranešimas 6-joje pasaulio mokymo (-si) ir ugdymo lyderystės konferencijoje

 
 
 
 
J.Jakaitis 2015/10/28-11/31 dalyvavo 6-joje pasaulio mokymo (-si) ir ugdymo lyderystės konferencijoje, Paryžiuje (6th World Conference on Learning, Teaching and Educational Leadership (WCLTA-2015) University of Descartes, Paris) ir padarė pranešimą tema: „The Problem-Based Teaching/Learning Method: Research of Aesthetic Principles of Harmony with Respect to Material Environment of the Urban Spaces Qualitative Development”. 
Lietuvos mokslo tarybos (LMT) paramos mokslinėms išvykoms skyrimo komisijos 2015 m. spalio 28 d. nutarimu J.Jakaičio dalyvavimas Paryžiuje vykusioje mokslinėje konferencijoje dalinai finansuotas laimėjus LMT paramą (http://www.lmt.lt/lt/mkf/parama/kel/kel-2015-rezultatai/kel_2015_ii.html ).

Lietuvos Pramonininkų konfederacijos viceprezidento dr. G.Rainio vizitas

2015-06-29
 
Birželio 25 dieną Dizaino katedros vedėjo kvietimu, katedroje viešėjo Lietuvos pramoninkų konfederacijos viceprezidentas, vykdomosios direkcijos generalinis direktorius dr. Gediminas Rainys. Dalyvaujant prorektoriui prof. dr. R.Kliukui aptartos bendradarbiavimo perspektyvos plėtojant VGTU Pramoninio dizaino studijų programą, apžiūrėta studentų kursinių darbų ekspozicija. Nutarta  Dizaino katedros veiklos planus pristatyti konfederacijos konsultaciniame narių posėdyje.
 
 
 

Doc. dr. Jono Jakaičio publikacija mokslo žunrale "Santalka: Filologija, Edukologija"

2015-06-24
 
Mokso žurnale "Santalka: Filologija, Edukologija" paskelbta Dizaino katedros vedėjo doc. dr. Jono Jakaičio publikacija "PROBLEMINIS MOKYMAS: DAIKTINĖS APLINKOS DIZAINO MIESTO ERDVĖSE FORMAVIMO RAIDOS YPATUMAI".
 
Miestų erdvinio formavimo ir daiktinės aplinkos dizaino projektavimo problemų ištyrimas yra svarbus nustatant gamtinę, ekonominę, socialinę darną. Miestų erdvių daiktinės aplinkos analizė liudija, kad jei ji komponuojama nesilaikant prigimtine norma grįstų taisyklių, destruktyviai veikia žmonių gyvenimo kokybę. Siekiant daiktų tarpusavio sambūvio harmonijos, siūloma taikyti inovatyvų probleminio mokymo (-si) metodą. Darytina išvada, kad metodas kaip mokymo (-si) priemonė gali būti efektyvus miesto erdvinių struktūrų ir harmoningas daiktinės aplinkos dizaino formavimo įrankis.
 
Visą publikaciją rasite Dizaino katedros mokslo skiltyje "Publikacijos".
 

Stažuotė Porto politechnikos universitete (Portugalija)

2015 m. birželio 01–06 d. įgyvendinant ERASMUS+ mokymo mobilumo programą  Dizaino katedros vedėjas doc. dr. Jonas Jakaitis lankėsi Porto Politechnikos universitete. Stažuotės tikslas - susipažinti su universiteto Pramoninio dizaino studijų programa ir jos įgyvendinimo ypatumais.

Prieš vizitą pasirašyta ERASMUS bendradarbiavimo sutartis tarp VGTU ir Porto Politechnikos universitetų. Tai sudaro galimybę 2015 m. rudens semestre Pramonės Gaminių Dizaino studijos programos studentams dalyvauti studentų ERASMUS+ mainų procese.
 
Išsamus stažuotės aprašymas Dizaino katedros skiltyje "Tarptautiškumas".
Dizaino katedros vedėjas doc. dr. Jonas Jakaitis su kolega ir studentais po antro kurso studentų darbų apžiūros

Skatinamas Vilniaus mokyklų ir Dizaino katedros bendradarbiavimas

2015 m. birželio 11 d. Dizaino katedros vedėjas doc. dr. Jonas Jakaitis Kūrybinių industrijų fakulteto dekanės doc. dr. Živilės Sederevičiūtės-Pačiauskienės kvietimu dalyvavo Vilniaus miesto technologijų mokytojų metodinės tarybos posėdyje. Aptartos VGTU ir mokyklų bendradarbiavimo galimybės, pedagoginio personalo kvalifikacijos tobulinimo klausimai, naujų metodikų diegimo problematika.
 
Taip pat apžiūrėta Dizaino katedros studentų kursinių darbų ekspozicija. Vilniaus miesto technologijų mokytojų metodinės tarybos pirmininko Mariaus Narvilo teigimu, yra skatintinas ir būtų prasmingas Vilniaus mokyklų mokinių ir mokytojų bei VGTU Pramoninio dizaino studijų programos dėstytojų ir studentų aktyvus bendradarbiavimas. 
Vilniaus miesto technologijų mokytojų metodinės tarybos nariai Dizaino katedros studentų ekspozijos apžiūros metu

Apie Pramonės Gaminių Dizaino studijų programą žurnale „Sapere aude“

2015-06-08
 
Išleistas naujas žurnalo „Sapere aude“ numeris. Šio žurnalo numerio tema – universitete atsiveriančios naujos studijų galimybės.
 
Apie ką tik įtvirtintų studijų programų ateitį ir reikšmę Lietuvai mintimis dalijasi VGTU studijų prorektorius prof. dr. Romualdas Kliukas, naujų studijų programų kūrėjai bei organizatoriai. Jų gretose pristatoma ir Dizaino katedros vykdoma Pramonės Gaminių Dizaino studijų programa, mintimis apie jos aktualumą dalijasi studijų programos vadovas doc. dr. Jonas Jakaitis. (15-17 p.)
 

Stažuotė Brno Technologijos Universitete (Čekija)

2015 m. gegužės 25-29 d. Dizaino katedros dėstytoja Kristė Kibildytė-Klimienė stažavosi Brno Technologijos Universitete Čekijoje. Stažuotė vykdoma pagal Erasmus+ mobilumo programą. BUT Mechaninės Inžinerijos fakulteto Pramoninio Dizaino katedra - VGTU AF dizaino katedros strateginis partneris.
 
Pirmaisiais įspūdžiais dėstytoja Kristė Kibildytė-Klimienė tradiciškai pasidalino VGTU Pramonės Gaminių Dizaino Facebook paskyroje. 
 
Išsamus stažuotės aprašymas Dizaino katedros skiltyje "Tarptautiškumas".
Brno Technologijos Universiteto, Mechanikos Inžinerijos fakulteto, Pramoninio Dizaino katedra, Čekija.

Pirmieji įspūdžiai iš AALTO universiteto (Helsinkis)

2015 m. gegužės 4-8 d. Dizaino katedros dėstytojas doc. dr. Linas Krūgelis stažuojasi Helsinkio Aalto universitete Suomijoje. Stažuotė vykdoma pagal Erasmus+ mobilumo programą. 
 
Pirmaisiais įspūdžiais dėstytojas doc. dr. Linas Krūgelis pasidalino VGTU Pramonės Gaminių Dizaino Facebook paskyroje ir perdavė Aalto universiteto magistrantų linkėjimus būsimiems VGTU pramonės gaminių dizaineriams. 
 
Išsamus stažuotės aprašymas Dizaino katedros skiltyje "Tarptautiškumas".
 Linkėjimai mūsų būsimiems dizaineriams nuo Aalto magistrantų ir doc. dr. Lino Krūgelio, Helsinkis.

Pranešimas konferencijoje „Miestų želdynų formavimas 2015“

2015 m. balandžio 22–23 d. Klaipėdoje įvyko dvyliktoji tarptautinė mokslinė-praktinė konferencija „Miestų želdynų formavimas“. Solidi, gausi dalyvių ir pranešimų. Periodinis to paties pavadinimo mokslo darbų leidinys – taip pat jau dvyliktasis, su nuoroda, kad leidinys yra referuojamas INDEX COPERNICUS ir SIS tarptautinėse duomenų bazėse – šiemet sulaukė Klaipėdos universiteto, VGTU, KTU, VDU ir kitų universitetų bei kolegijų autorių ar kraštovaizdžio architektų 30 mokslinių straipsnių. Tarp jų ir penki užsienio autorių straipsniai.
 
Konferencijos tema, skirta miestų viešosioms erdvėms, leido plačiau pažvelgti į miestų parkų, skverų, kitų viešųjų erdvių kūrimo ir tvarkymo, revitalizacijos problemas, pateikti miestovaizdžių formavimo sprendinių įvairiuose miestuose (Alytus, Augustavas, Berlynas, Detroitas, Gdanskas, Gubinas, Kaunas, Klaipėda, Kretinga, Lomža, Marijampolė, Minskas, Suvalkai ir kt.) analizę. Brandumu ir analizės aprėptimi išsiskyrė Klaipėdos universiteto prof. dr. Petro Grecevičiaus su bendraautoriais parengta japoniško sodo kompozicijos principų apžvalga, VGTU doc. dr. Jono Jakaičio daiktinės aplinkos dizaino kaip estetinės ir funkcinės dermės problematikos tyrimų aptarimas, KTU prof. dr. Jūratės Kamičaitytės-Virbašienės ir Jurgos Vitkuvienės atlikti Marijampolės miesto viešųjų erdvių tyrimai darnaus vystymosi dimensijų kontekste ir kitų autorių straipsniai ir pranešimai. Taip pat buvo gausi stendinių pranešimų galerija, malonios ir dalykiškos konferencijos dalyvių diskusijos.
 
Antroji konferencijos diena – kaip jau įprasta – buvo skirta profesinei išvykai. Šįkart į Palangos Birutės parką. 2015 m. sukanka 175-osios šio parko kūrėjo, garsaus prancūzų kraštovaizdžio Edouardo André gimimo metinės. Palangos parkas naujai restauruotas.
 
Dvyliktoji tarptautinė mokslinė-praktinė konferencija „Miestų želdynų formavimas“ dar kartą patvirtino, kad tai svarbu ir naudinga ugdant profesinę kraštovaizdžio architektų ir želdynų tvarkytojų patirtį.
Doc. dr. J.Jakaitis skaito pranešimą konferencijoje "Miestų želdynų formavimas 2015"
Informacinis šaltinis: www.lkas.lt
 

Žaliojo universiteto koncepcija

2014-09-04
 
Rektoriaus 2014-04-01 įsakymu Nr. 323 patvirtinta Žaliojo universiteto koncepcijos rengimo Darbo grupė.
Darbo grupės sudėtis:
Arūnas Komka – VGTU kancleris;
Romanas Jagėlo – direktorius, Ūkio direkcija;
Dovilė Aleksandravičienė – direktorė, Viešosios komunikacijos direkcija;
Rimvydas Labanauskis – ekspertas, Kokybės vadybos skyrius;
Mindaugas Rimeika – docentas, Aplinkos inžinerijos fakultetas;
Jonas Jakaitis – docentas, Architektūros fakultetas;
Giedrius Čyras.
Darbo grupės tikslas  – prisidėti prie darniosios visuomenės plėtros,  atsakingai ir racionaliai naudoti išteklius.

Brno technologijos universiteto svečias

2014-07-26
 
Brno technnologijos uinersiteto (BTU) Pramoninio dizaino katedros doc. akad. soch. Miroslav Zvonek su kolegišku vizitu lankėsi VGTU Architektūros fakulteto Dizaino katedroje. Svečias susipažino su Pramonės gaminių dizaino studijų programa, studentų kursiniais darbais. Pokalbyje su katedros vedėju doc. dr. Jonu Jakaičiu diskutuotos galimybės VGTU Pramonės gaminių dizaino studentams dalyvauti tarptautinio lygmens kūrybinių dirbtuvių Košice (Čekija) veikloje. Taip pat aptartos BTU Pramoninio dizaino katedros prof. dr. inž. arch. J.Rajlich rengiamo vizito į VGTU detalės.
 
Apie docentą M. Zvonek plačiau skaityti e-ištekliuje: http://www.fme.vutbr.cz/prdetail.html?pid=1651

Ekspertas

2014-08-10
 
Architektūros fakulteto Dizaino katedros vedėjas 2014-08-04 patvirtintas Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) pagrindinės valstybės institucijos, atsakingos už inovacijų politikos įgyvendinimą šalyje ekspertų grupės nariu.

MITA siekia formuoti inovacijų diegimui palankią  mūsų šalies aplinką. Ji skatina verslo ir mokslo bendradarbiavimą, mokslinių tyrimų rezultatų komercinimą ir intelektinės nuosavybės apsaugą.
Daugiau apie MITA: http://www.mita.lt
Informacija apie PGD-14 gr. atsiskaitymą už praktiką:
/Atsiskaitymo data - 2016/08/(29-31)/
 
Praktikos ataskaita – atsiskaitymo už praktiką ataskaita, parengta pagal katedros nustatytus reikalavimus ir apimanti visas praktikos programoje numatytas užduotis.
 
Už praktiką studentas atsiskaito apgindamas praktikos ataskaitą po to kai jis yra atlikęs praktikos programoje nurodytas užduotis ir pateikęs praktikos vadovo įmonėje atsiliepimą. Ataskaita ginama katedros nustatyta tvarka, viešai pristatant praktikos metu įgytus profesinius įgūdžius.
 
Praktikos ataskaitoje studentas išanalizuoja ir pateikia praktikos metu atliktas užduotis ir apibendrina rezultatus. Praktikos ataskaitos praktikos vadovui-dėstytojui turi būti pateikiamos ne vėliau kaip prieš 3 dienas iki ataskaitos gynimo /dokumentų pristatymas į katedrą 2016-08-29, gynimas 2016-08-31/.
 
Praktikos vadovas-dėstytojas, įvertinęs praktikos ataskaitą, praktikos vadovo įmonėje atsiliepimą, praktikanto parodytas žinias gynimo metu, įvertinime (pažymį) įrašo į elektroninį žiniaraštį.
 
Studentai, dirbantys (arba nedirbantys ne daugiau nei 1 metus ir dirbę ne mažiau kaip praktikos trukmė) įmonėse, kurių veikla atitinka studijuojamą studijų programą ir jų atliekamos funkcijos atitinka praktikai keliamus tikslus, turi teisę prašyti įskaityti jiems praktikas /parengus ataskaitą/.
 
2016-04-27
Bendraukime mūsų Facebook paskyroje!